بوتاکس ابرو

با افزایش سن تعداد کلاژن های پوست کاهش پیدا می کند و تعداد چین چروکهای صورت افرایش می یابد. چروک های کنار چشم ابرو زودتر از نقاط دیگر صورت پدیدار می شوند و برای درمان آنها می توان از بوتاکس ابرو استفاده کرد. این بوتاکس مزایای و کاربردهای زیادی دارند که در ادامه‌ی مطلب به بررسی آن می پردازیم.‌

نحوه عملکرد بوتاکس ابرو

بوتاکس یک نوع سم این که عضلات را ضعیف می کند، بنابراین با تزریق‌ بوتاکس ابرو عضلات ناحیه ابرو ضعیف می شوند و سپس لیفت می شوند.‌ برای لیفت ابرو بوتاکس در انتهای دم ابرو، ابرو و نقاط بین دو ابرو تزریق می شود. با تزریق‌ بوتاکس ابرو ها لیفت می شوند و می توانید آن‌ها را متقارن کنید و در فرم آنها تغییر ایجاد کنید.

عملکرد بوتاکس ابرو

تزریق‌ بوتاکس ابرو برای چه افرادی مناسب است؟

همانطور که گفتیم با استفاده از بوتاکس می توان افتادگی و چروکهای ناحیه ابرو را از بین برد. به همین دلیل افرادی که بنا به دلایل ارثی یا افزایش سن، دچار افتادگی ابرو شدند برای تزریق بوتاکس مناسب هستند. با تزریق بوتاکس می توان ابروها را لیفت کرد و بین آنها تقارن ایجاد کرد. افرادی که ابروهای نامتقارن دارند برای تزریق بوتاکس ابرو مناسب هستند و با تزریق آن می توانند ظاهر ابرو و صورت خود را تغییر دهند‌.
تزریق بوتاکس برای افراد زیر 18 سال مناسب نیست و به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود. افراد بالای 18 سال می توانند با مشورت پزشک خود بوتاکس ابرو را تزریق‌ کنند.

هزینه ترزیق بوتاکس

قیمت و هزینه تزریق بوتاکس ابرو برای تمام افراد یکسان نیست و به عواملی مانند نوع پوست، میزان‌ افتادگی و چروک های پوست بستگی دارد. این محصول توسط شرکت های مختلفی تولید می شوند که کیفیت و قیمت آنها متفاوت است. به طور کلی قیمت بوتاکس از یک میلیون تومان شروع می شود و تا هشت میلیون تومان ادامه دارد. هرچه میزان چروک ها بیشتر‌ باشد پزشک باید واحدهای بیشتری از بوتاکس را تزریق کند که در نهایت، قیمت بوتاکس نیز افزایش پیدا می کند.‌

پیشنهاد مطالعه: بوتاکس پیشانی

دوره نقاهت بوتاکس ابرو چقدر است؟

یکی از دلایل محبوبیت این روش دوره نقاهت کوتاه آن است. دوره نقاهت این روش کوتاه است
و یک هفته طول می کشد و پس از آن می توانید به فعالیت های روزانه خود بپردازید. همچنین انجام دادن مراقبت های بعد از بوتاکس، باعث کاهش دوره نقاهت می شود.

مراقبت های بوتاکس ابرو

مراقبت‌های قبل و بعد از بوتاکس

برای گرفتن بهترین نتیجه از بوتاکس ابرو باید مراقبت های قبل و بعد از تزریق بوتاکس را انجام دهید. انجام دادن این مراقبت ها کیفیت و ماندگاری بوتاکس را افزایش می دهد به همین دلیل از اهمیت بالایی برخوردار هستند.‌

مصرف دارو

اگر دارو مصرف می کنید حتماً قبل از تزریق بوتاکس باید آن را به پزشک خود اطلاع دهید زیرا مصرف برخی داروها می تواند روند عمل را تغییر دهد‌. مصرف داروهای مکمل و مواد غذایی که باعث رقیق شدن خون، می شوند از یک هفته قبل از بوتاکس ممنوع است‌‌. این داروها می توانند عملکرد بوتاکس را مختل کند و هنگام تزریق، میزان خون‌ریزی افزایش پیدا کند.

فعالیت های سنگین

ورزش های سنگین و انجام دادن فعالیت‌های سنگین، بلافاصله بعد از تزریق بوتاکس ابرو ممنوع است‌.‌ پس از تزریق بوتاکس تا یک یا دو روز، نباید فعالیت های سنگین انجام دهید. ورزش و فعالیت های سنگین گردش خون و فشار خون را در بدن افزایش می دهند و می توانند نتیجه تزریق‌ بوتاکس را مختل کنند.

پرهیز از نور خورشید

آفتاب و نور خورشید حاوی اشعه های فرابنفش است که برای پوست مناسب نیست. پس از عمل تا زمان اتمام دوره نقاهت، در معرض مستقیم نور آفتاب فرار نگیرید. تا جای ممکن از آفتاب دوری کنید و کارهای خود را در منزل انجام دهید.

پرهیز از فشار

پس از تزریق تا چند روز به ابروها و نقاطی که بوتاکس در آن تزریق شده دست نزنید. زمانی که به ابروهای تان دست می زنید یا ماساژ می دهید، فشار زیادی به پوست ابرو وارد می شود. تحت این فشار وارد شده ممکن است بوتاکس جا به جا شود و پر محل تزریق‌ جذب نشود.

نحوه خوابیدن

یکی از مراقبت های مهم بعد از تزریق بوتاکس نحوه خوابیدن است و باید آن را رعایت کنید. پس از تزریق بوتاکس تا 6 ساعت سر را خم نکنید، دراز نکشید و پیشانی را ماساژ ندهید. برای گرفتن بهترین نتیجه از تزریق بوتاکس ابرو و کاهش دوره نقاهت به کمر بخوابید تا سرتان روی بالشت قرار بگیرد. در این حالت ابرو به بالشت برخورد نمی کند بنابراین هیچ فشاری به آن وارد نمی شود. اگر خوابیدن به این روش سخت است چند بالش کنار بدنتان قرار دهید تا هنگام خواب، جا به جا نشوید.

استفاده از کمپرس یخ

بعد از تزریق بوتاکس ابرو، پوست ناحیه ابرو دچار ورم و التهاب می شود همچنین ممکن است در مواردی کبودی ایجاد شود. برای کاهش التهاب و جلوگیری از کبود شدن، پیشنهاد می کنیم از کمپرس یخ استفاده کنید. کمپرس یخ می تواند میزان ورم را کاهش دهد و برای پوست بسیار مفید است.

کلینیک بوتاکس ابرو

پرهیز از لایه بردار

پس از تزریق بوتاکس پوست حساس است به همین دلیل نباید از هرگونه اسکراب و لایه بردار، برای صورت خود استفاده کنید. همچنین استفاده از لوازم آرایشی و آرایش کردن تا یک هفته پس از تزریق بوتاکس ممنوع است. به هیچ وجه آرایش نکنید و برای انجام دادن روتین پوستی با پزشکتان مشورت کنید. بعد از تزریق می توانید از محصولات مراقبتی پوست با مشورت پزشک خود استفاده کنید. پزشک متخصص پس از تزریق‌ محصولات مناسب با پوستتان را معرفی می‌کند که برای ترمیم پوست خود، بهتر است از این محصولات استفاده کنید.

مطالعه بیشتر: مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

بهترین کلینیک تزریق بوتاکس ابرو

همانطور که گفتیم تزریق بوتاکس از اهمیت بالایی برخوردار است و برای انجام دادن آن، بهتر است به یک پزشک متخصص مراجعه کنید. فیبوکلینیک یکی از بهترین کلینیک های زیبایی در تهران است که انواع خدمات درمانی و زیبایی پوست و مو را با بهترین کیفیت ارائه می دهند. تیم فیبوکلینیک از پرسنل و پزشکان متخصص تشکیل شده است که می توانند به بهترین شکل ممکن خدمات زیبایی را انجام دهند. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم برای انجام بوتاکس ابرو به فیبوکلینیک مراجعه کنید.

نویسنده: دکتر محمد مسعود منصوری

آخرین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button