کاشت مو

امروزه یکی از بهترین روش ها برای درمان کم‌پشتی و مقابله با شدت بی‌رویه‌ی ریزش مو انجام کاشت مو است. این عمل به روش های مختلفی انجام می شود و قطعی ترین راه حل برای رفع تاسی و جبران موهای از دست رفته می باشد. در ادامه این مقاله می خواهیم شما را با بهترین روش کاشت و مراقبت های قبل و بعد از کاشت مو آشنا کنیم، بنابراین در ادامه مقاله همراه ما باشید.

آشنایی با عمل کاشت مو

همانطور که گفتیم کاشت مو یکی از بهترین راه حل ها برای درمان کم پشتی مو و موهای از دست رفته است. برای انجام این عمل، فولیکول های سالم را از بانک مو خارج می کنند و در نقاط مورد نظر برای کاشت قرار می دهند. بهترین نقاط برای برداشت مو، موهای پشت گردن و پشت سر هستند که از تراکم موی بالایی برخوردار هستند. در صورتی که تراکم موهای بیمار در سر کم تر از حد معمول باشد، از موهای قفسه سینه یا قسمت های دیگر بدن برای کاشت استفاده می کنند‌.

مراحل کاشت مو

مراحل کاشت مو

کاشت مو به شیوه های مختلفی در مراحل متعددی انجام می شود. جالب است بدانید که تمام روش های کاشت به یک شکل صورت می گیرند و تنها در یک مرحله تفاوت دارند. اختلاف روش های کاشت مو، در مرحله برداشت فولیکول است.

  1. آماده کردن بانک مو: به قسمتی از سر که تراکم موهای آن بالا است، بانک مو می گویند. برای کاشت ابتدا بانک مو را، با استفاده از دارو های ویژه ای ضدعفونی می کنند. سپس بانک مو یا قسمت اهدا کننده مو سر را، بی حس می کنند‌.
  2. برداشت فولیکول و گرافت مو: پس از بی حس شدن بخش اهدا کننده مراحل بعدی انجام می شود. در این مرحله از کاشت، گرافت و فولیکول های مو با استفاده از تجهیزات خاصی خارج می شوند. برداشت گرافت مو در تمامی روش های کاشت مو وجود دارد. اما این مرحله در هر روش به شیوه خاصی انجام می شود که باعث تفاوت و متمایز شدن روش ها می شود‌.
  3. آماده کردن گرافت های مو: برای کاشت در این مرحله پزشک گرافت های مو را با استفاده از میکروسکوپ، به صورت تار تار در می آورند و بدین ترتیب گرافت ها آماده ی کاشت می شوند.
  4. آماده کردن منطقه کاشت: پس از آماده شدن گرافت ها پزشک با استفاده از داروهای خاصی منطقه کاشت را ضدعفونی می کند و داروی بی حسی به آن تزریق می کند.
  5. انجام کاشت: برای انجام این عمل ابتدا با استفاده از تجهیزات خاصی، سوراخ های کوچکی در نقاط مورد نظر برای کاشت ایجاد می کنند. سپس گرافت های ضدعفونی شده را در بخش های مورد نظر قرار می دهند. در نهایت سوراخ و برش را بخیه می زنند و پانسمان میکنند.

بیشتر بدانید: مراحل کاشت مو

بهترین روش کاشت مو

بهترین روش برای این عمل، روشی است که با استفاده از آن بتوانیم بیشترین تعداد گرافت و فولیکول مو را، سالم از بانک مو خارج کنیم. این روش باعث می شود تا سرعت روند بهبودی افزایش پیدا کند و سر در زمان کوتاه تری درمان شود. طبق این گفته ها بهترین روش برای کاشت مو، SUT است. این روش از رضایت بالایی برخوردار است و برای اکثر متقاضیان کاشت،‌ روش SUT انجام می شود.

هزینه کاشت موکاشت با روش SUT

در این روش از میکرو موتورهای پیشرفته و وسایل مدرن برای کاشت استفاده می کنند. دستگاه های میکرو موتور نقش نگاه دارنده های دستی را ایفا می کنند و بسیار پیشرفته است. کاشت با روش SUT باعث‌ می شود تا فولیکول های مو سالم خارج شوند. هنگام برداشت فولیکول ها امکان دارد به بافت پوست سر آسیب وارد شود، اما در SUT از آسیب دیدن دوست سر جلوگیری می شود. برداشت فولیکول ها به صورت سالم و بدون بافت پوست سر منجر به افزایش سرعت بهبودی و رشد بیشترین تعداد گرافت ها می شود. مزایای کاشت به روش SUT كدر روش SUT جراحی صورت نمی گیرد، به همین دلیل جای زخم باقی نمی ماند و به گرافت های مو آسیبی وارد نمی شود. دوره نقاهت و درمان این روش نسبت به سایر روش ها، بسیار کوتاه است. پس از این عمل نهایتاً پس از گذشت دو هفته‌ سوراخ های موجود در سر ترمیم می شوند. این روش در مدت زمان کوتاهی انجام می شود و از سرعت بالایی برخوردار است. سرعت بالای این روش باعث‌ می شود تا به گرافت ها آسیب وارد نشود و سرعت بهبودی آنها افزایش یابد.با روش SUT می توان کاشت را در یک جلسه انجام داد.

بیشتر بدانید: کاشت مو به روش sut

مراقبت های کاشت مومراقبت های کاشت مو

برای اینکه عمل کاشت شما به بهترین شکل ممکن انجام شود،. باید نکاتی را قبل و بعد از کاشت انجام دهید. این نکات شامل مراقبت‌های قبل و بعد از کاشت هستند که رعایت کردن آنها بسیار ضروری است.

مراقب های قبل از کاشت

در سیگار و قلیان از مواد شیمیایی و نیکوتین استفاده شده است، که این مواد می توانند گردش خون را افزایش دهند. افزایش گردش خون باعث افزایش خونریزی در عمل می‌شود، و بدین ترتیب خون کمتری به موهای کاشته شده شده می رسد. همچنین این مواد می توانند لخته خون ایجاد کنند و گردش خون را در پوست سر کاهش دهند. مصرف نوشیدنی های الکی قبل از عمل می توانند در تأثیر داروی بی حسی، اختلال ایجاد کند. همچنین اگر از دارو و مکمل های غذایی استفاده می کنید، حتماً باید آن را با پزشک خود در میان بگذارید. زیرا مصرف بعضی از دارو و مکمل ها در روند عمل اختلال ایجاد می کنند.

مراقب های بعد از کاشت

پس کاشت سعی کنید تا در معرض آفتاب قرار نگیرید. موهای خود را بعد از 24 ساعت به روشی که پزشکان ما به شما آموزش می دهند بشویید. پس از عمل به هیچ وجه از کلاه یا روسری استفاده نکنید، زیرا آسیب شدیدی به فولیکول ها وارد می کند. دارو های خود طبق نسخه‌ی دکتر مصرف کنید تا بهترین نتیجه را از کاشت مو دریافت کنید.

بیشتر بدانید: مراقبت های بعد از کاشت مو

بهترین کلینیک کاشت موبهترین کلینیک کاشت مو

کاشت مو یک روش قطعی برای از بین بردن ریزش مو، تاسی سر، کم پشتی موها و…. است. این عمل بسیار حساس است. بنابراین پیشنهاد می کنیم برای انجام آن، حتماً به بهترین پزشک مراجعه کنید. کلینیک فیبو با بهره مندی از بهترین امکانات و تجهیزات درمانی تجربه ای به یاد ماندنی از کاشت مو برای شما به همراه می آورد.

متخصص کاشت مو

کاشت مو در کلینیک فیبو تحت نظارت دکتر محمد مسعود منصوری انجام شده. بهره مندی از بروز ترین تجهیزات و سال ها تجربه در کاشت مو، عملی بی نقص را برای شما به همراه دارد. از دیگر مزایای کاشت مو در کلینیک فیبو پشتیبانی و همراه مریض تا بهبودی و رضایت کامل می باشد. تمام مراقبت های قبل و بعد از عمل زیر نظر پزشک بوده و در صورت وجود هر گونه سوال یا مشکلی به صورت رسیدگی مربوطه صورت می گیرد.

کاشت مو در فیبو کلینیکمزایای کاشت مو در کلینیک فیبو

در مرکز زیبایی، کاشت مو و لیزر فیبو ما افتخار داریم تا با بهره گیری پزشکان و اساتید مطرح کاشت مو و ابرو ایران مثل “دکتر محمد مسعود منصوری” این خدمات را بالا ترین کیفیت و نیز با به روز ترین روش های روز دنیا به شما مراجعین محترم ارائه دهیم. فیبو رکورد دار کاشت بیش از ۳۰۰۰۰ تار مو در یک جلسه و یک روز در ایران است که این اقدام با جدید ترین رو های روز دنیا مانند:

FUT
SUT
FIT
Super FUE+
DHI
و…

کاشت مو در کلینیک فیبو بدون بی هوشی ، بدون درد و بدون خونریزی انجام خواهد گرفت. طراحی خط رویش شما با دستگاه سه بعدی لیزری از دیگر وجوه تمایز ما با سایر مراکز است. مو ها کاشته شده طبیعی بوده و قدرت رشد دارند پس خیالتان راحت زیبایی طبیعی در چهره شما پدیدار خواهد شد. پس از انجام عمل ما تا چهارده روز ۲۴ ساعته همراه شما خواهیم بود و در صورت بروز هرگونه سوال پاسخگوی شما هستیم.

پس درنگ نکنید و همین حالا با کارشناسان مجرب ما تماس بگیرید و نوبت مشاوره ی رایگان کاشت مو خود را با “دکتر محمد مسعود منصوری” رزرو کنید. مشاوره ی ما کاملا رایگان است و پوست و موی شما با دستگاه اسکن پوستی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

مطالب مرتبط

هزینه کاشت مو
کاشت مو زنان
بهترین روش کاشت مو
کلینیک کاشت مو