هایفوتراپی

روش های بسیاری برای جوانسازی و زیبایی پوست وجود دارد. یکی از جدیدترین روش ها برای جوانسازی و لیفت کردم پوست هایفوتراپی است. در این روش پوست با استفاده از دستگاه هایفو سفت می شود و چین و چروکهای پوست از بین می روند. این روش مزایا و کاربرد های بسیار زیادی دارد که ادامه مطلب آن را توضیح می دهیم.

آشنایی با هایفوتراپی پوست

هایفو یک دستگاه است که امواج خاصی منتشر می کند. این امواج بسیار قوی هستند و می توانند لایه های مختلف پوست عبور کنند. در هایفوتراپی امواج از لایه اپی درم پوست عبور می کنند، و روی لایه درم و چربی های زیر پوست تاثیر می گذارند. این روش بدون بی حسی و درد انجام می شود و یک روش غیر جراحی برای سفت شدن پوست است. با افزایش سن میزان کلاژن پوست کاهش پیدا می کند و به همین علت پوست دچار افتادگی می شود. امواج دستگاه هایفو کلاژن سازی را در پوست تحریک می کنند و با ساخت کلاژن، پوست محکم می شود. جالب است بدانید که دستگاه هایفو می تواند به مدت دو تا سه ماه، کلاژن سازی را در پوست تحریک کند.

مشاوره کاشت ابرو

هایفوتراپی چگونه‌ انجام می شود؟

برای انجام این روش، ابتدا پوست را ضدعفونی می کنند و سپس ژل ویژه ای را به آن می زنند. سپس از دستگاه هایفو استفاده می کنیم، و اشعه های آن به لایه زیرین پوست نفوذ می کنند. درمان با دستگاه هایفو معمولاً در نیم ساعت انجام می شود.‌ مدت زمان جلسه به میزان افتادگی پوست، چروک های پوست، ابعاد پوست، برند دستگاه و…… بستگی دارد. در هنگام این درمان، بیماران کمی خارش و سوزش را احساس می کنند که این سوزش به خاطر اشعه‌های دستگاه هایفو است. پس از اتمام جلسه پوست ممکن است دچار التهاب و تورم شود که این علائم، کاملاً عادی است و پس از چند ساعت از بین می رود.

مزایای هایفوتراپی

مزایای هایفوتراپی پوست

هایفوتراپی یک روش کاملا مفید و بدون آسیب برای پوست محسوب می شود و توسط سازمان FDA آمریکا تأیید شده است. با استفاده از این روش می توان تعداد چین و چروکهای های پوست را در ناحیه صورت و گردن، کاهش داد و به مرور زمان آنها را از بین برد. یکی از مهمترین مزایای این روش بی خطر بودن آن است. هایفو یک روش بی خطر است و عوارض جانبی ندارد. با هایفوتراپی می توانید پوست خود را جوانتر و زیباتر کنید. امواج هایفو ناهمواری های پوست را به مرور زمان از بین می برند و پوست را صاف و شفاف می کنند. این روش علاوه بر جوانسازی و درمان افتادگی پوست، روند پیری و مشکلات پوستی را به تعویق می اندازد. با انجام این روش پوست و ابرو‌ های شما به سمت بالا کشیده شده، و لیفت می شوند.

ماندگاری هایفوتراپی چقدر است؟

ماندگاری هایفو به عوامل مختلفی مانند سن، میزان افتادگی پوست، تعداد چروک ها،برند دستگاه، میزان تخصص پزشک و… بستگی دارد. ماندگاری هایفو حداقل شش ماه و حداکثر دو سال است. به گفته پزشکان و متخصصان زیبایی می توانید هایفوتراپی را سالی یک بار انجام دهید.

میزان درد هنگام هایفوتراپی

این روش بدون جراحی انجام می شود و هنگام ارسال اشعه های دستگاه هایفو، گرما و جرقه های کوچک را می توانید حس کنید. این جرقه ها درد زیادی ندارند و می‌توان آنها را تحمل کرد اما اگر آستانه تحمل درد شما پایین است و نگران درد هایفو هستید، می توانید بی حسی موضعی را با مشورت پزشک خود انجام دهید.

مراقبت های هایفو تراپی

مراقب های هایفوتراپی

نکات مهمی قبل و بعد از هایفو وجود دارد که رعایت کردن آنها، ماندگاری هایفو را افزایش می دهد. مراقبت های قبل و از هایفو شامل موارد زیر است که انجام دادن آنها‌ باعث افزایش سرعت بهبودی و گرفتن بهترین نتیجه از هایفو‌ می شود.

مراقبت های قبل از هایفوتراپی

قبل از انجام هایفو حتماً دوش بگیرید و آرایش خود را پاک کنید. استفاده از محصولات آرایشی قبل و بعد از هایفو ممنوع است. مصرف الکل و هر گونه‌ای نوشیدنی الکی از دو روز قبل از هایفو ممنوع می باشد. نوشیدن، نوشیدنی های الکلی باعث افزایش جریان خون در رگ ها می شود و می تواند هنگام هایفو‌ به پوستتان آسیب وارد کند. قبل و بعد از انجام‌ هایفو لیزر نکنید، بهتر است اول لیزر کنید و پس از حداقل دو هفته برای هایفو اقدام کنید. انجام دادن هایفو و لیزر همزمان ممنوع است و باید بین آنها حداقل دو هفته فاصله باشد. اگر اظطراب و استرس زیادی دارید می توانید قبل از هایفو با مشورت پزشک، از قرص های صد استرس استفاده کنید. قبل از انجام هایفو موهای زائد صورتتان را شیوه کنید، داشتن موهای زائد هنگام هایفو باعث افزایش گرما و آسیب رسیدن به پوستتان می شود.

مراقبت های بعد از هایفو تراپی

مراقبت های بعد از هایفوتراپی

پس از انجام این عمل پوست ملتهب می شود و ورم می کند. برای کاهش ورم و التهاب پوست می توانید از کمپرس آب یخ و دوش با آب سرد استفاده کنید. لطفاً پس از هایفو به هیچ عنوان پوست صورت و گردن خود را ماساژ دهید. هنگام ماساژ دادن فشار زیادی به پوست وارد می شود و می تواند به پوستتان آسیب وارد کند. استفاده از ضد آفتاب و کرم مرطوب کننده پس از این عمل، اجباری و ضروری است. حتماً طبق دستورالعمل های پزشک از مرطوب کننده و ضد آفتاب مناسب پوستتان استفاده کنید. تا دو روز بعد از هایفو نباید در محیط های گرم قرار بگیرد و باید از حرارت و گرما دوری کنید. تا یک روز بعد از عمل روی صورتتان نخوابید و به هیچ عنوان از محصولات آرایشی استفاده نکنید.آب به اندازه کافی بنوشید تا دچار کمبود آب نشوید. پس از این عمل حتماً از محصولات و داروهایی که پزشکتان تجویز کرده، به درستی استفاده کنید. پس از هایفو از خاراندن پوست خودداری کنید.‌ بعد از این عمل پوست حساس می شود و این کار می تواند آسیب زیادی به پوستتان وارد کند.

بهترین کلینیک هایفوتراپی

همانطور که گفتیم هایفوتراپی یک روش جدید برای جوانسازی پوست است و مزایای زیادی دارد. ماندگاری هایفو بسیار خوب است و عوارض جانبی به همراه ندارد. اگر قصد انجام این روش را دارید پیشنهاد می کنیم که حتماً، به پزشکان ماهر و متخصص فیبوکلینیک مراجعه کنید تا بهترین نتیجه را دریافت کنید.