میکرونیدلینگ

یکی از روش هایی که با استفاده از آن می توانید، آکنه و جای جوش را درمان کنید میکرونیدلینگ است‌‌. در این روش سلول های کلاژن ساز پوست تحریک می شوند‌ و کلاژن بیشتری تولید می کنند که باعث افزایش استقامت و جوانسازی پوست می گردد.‌ این روش مزایا و کاربردهای مختلفی دارد که در ادامه مطلب به آن می پردازیم.

میکرونیدلینگ چیست؟

برای انجام این روش از دستگاه‌های غلتکی خاصی استفاده می شود که روی آن، تعداد زیادی سوزن نصب شده است‌‌. برای انجام‌ این روش سوزن های این دستگاه روی صورت قرار می گیرند و در نهایت سوراخ های ریزی ایجاد می کنند‌. ، که این سوراخ ها پوست و میزان کلاژن سازی در پوست را تحریک می کنند.
با افزایش سن میزان کلاژن سازی پوست کاهش پیدا می کند و پوست دچار افتادگی، چین و چروک و‌…. می شود. با استفاده میکرونیدلینگ می توان کلاژن پوست را افزایش داد و چین و چروکهای پوست، خطوط پنجه کلاغی و افتادگی آن را درمان کرد.

میکرونیدلینگ چگونه انجام می شود؟

میکرونیدلینگ در چندین مرحله انجام می شود، که اکنون شما را با آنها آشنا می کنیم‌.

پاکسازی صورت

برای انجام میکرونیدلینگ باید پوست پاکسازی‌ و ضدعفونی شده باشد. برای این کار پزشک از مواد ضدعفونی کننده خاصی برای پوست استفاده می کند و در نهایت پوست پاکیزه می شود.

استفاده از دستگاه

این مرحله، مرحله اصلی میکرونیدلینگ است که در آن دستگاه را با توجه به نیاز پوست بین چهار تا ده بار، روی صورت قرار می دهند. این دستگاه به صورت غلتک روی ناحیه خاصی یا کل صورت غلتانده می شود و سوراخ های متعددی را ایجاد می کند.
جالب است بدانید که بعد از هر عبور جهت دستگاه تغییر می کند و برای نقاط متفاوتی درمان انجام می دهد.
به طور متوسط بین دو تا چهار دقیقه این دستگاه با فشار یکنواخت، روی نقاط مختلف صورت قرار می گیرد‌. پس از این مرحله پزشک متخصص با توجه به شرایط صورت جهت دستگاه را تغییر می دهد و به شکل مورب، عمودی، افقی و.. دستگاه را روی صورت حرکت می دهد.
پیشنهاد میکنیم پیش از شروع میکرونیدلینگ از سرم هیالورونیک اسید برای پوست استفاده کنید. این سرم پوست را آبرسانی می کند و تأثیر عمل را افزایش می دهد.‌

میکرونیدلینگ چگونه انجام می شود

میکرونیدلینگ چقدر درد دارد؟

این روش معمولا بدون تزریق بی حسی انجام می شود و درد کمی دارد، اما افرادی که آستانه تحمل درد پایینی دارند می توانند با پزشک خود مشورت کنند تا در صورت نیاز داروی بی حسی روی پوستشان تزریق شود.‌
میزان مهارت و تخصص پزشک در میکرونیدلینگ تاثیر بسیار زیادی دارد، یک پزشک متخصص می تواند دستگاه را به گونه ای روی پوست حرکت دهد که تمام نقاط آن به صورت یکسان تحت تاثیر قرار بگیرند.

میکرونیدلینگ چند نوع دارد؟

این روش انواع مختلفی دارد که تفاوت آن در دستگاه استفاده شده، می باشد. در ادامه با این دستگاه ها و روش های میکرونیدلینگ آشنا خواهیم شد.

درمارولر
این دستگاه به صورت دستی استفاده می شود و سوزن های ریز متعددی دارد که روی صورت قرار می گیرند.

درماپن

دستگاه درماپن از دستگاه درمارولر پیشرفته تر است و به نوعی جایگزین آن محسوب می شود.‌ درماپن ظاهری شبیه به مداد دارد و سوزن های متعددی دارد. زمانی که درماپن روشن می شود سوزن های آن به سمت بالا و پایین حرکت می کنند و می تواند در یک دقیقه بیشتر از 18000 ضربه به پوست وارد کنند.

آر اف میکرونیدلینگ

در این روش از دستگاهی به نام آر اف برای میکرونیدلینگ استفاده می شود که برای درمان به جای سوزن، از پالس های حرارتی استفاده می کند. بسیاری از پزشکان و متخصصان زیبایی از این روش برای جوانسازی پوست و افزایش درخشندگی آن استفاده می کنند‌.

میکرونیدلینگ BBGLOW

این روش یکی دیگر از روش های میکرونیدلینگ است که با استفاده از رنگ‌دانه های گیاهی انجام می شود. برای انجام این روش ابتدا سوزن های دستگاه روی پوست قرار می گیرند و وارد لایه های زیرین پوست می شوند‌. سپس سوزن ها رنگهای گیاهی خاص به پوست تزریق می کنند که باعث تغییر رنگ پوست می شود. نام دیگر این روش کرم پودر دائم است که باعث افزایش روشنایی و جوانی پوست می شود‌.

کاربرد میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ چه کاربردی دارد؟

همانطور که گفتیم میکرونیدلینگ کاربرد های زیادی برای پوست دارد که شامل موارد زیر است.
• جوانسازی پوست
• درمان لک و جای جوش های پوست
• افزایش رشد مو و ابرو
• روشن کردن رنگ پوست
• درمان تیرگی زانو، آرنج و….
• درمان گودی و تیرگی زیر چشم
• درمان چروکهای پیشانی
• درمان ترک های پوستی
• کاهش منافذ پوست
• لیفت کردن و افزایش مقاومت پوست و..

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ

مراقبت های پس از میکرونیدلینگ

این روش درد زیادی ندارد، دوره نقاهت آن کوتاه می باشد و می توانید پس از آن کارهای روزانه خود را انجام دهید. برای گرفتن بهترین نتیجه از میکرونیدلینگ و افزایش سرعت بهبودی حتماً مراقبت های زیر را انجام دهید‌.

1. پرهیز از آرایش: تا چندین روز پس از عمل، به هیچ عنوان آرایش نکنید و از هیچ گونه لوازم آرایشی استفاده نکنید.

2. نوشیدن آب: برای آبرسانی پوست حتماً به مقدار کافی روزانه آب بنوشید، تا پوستتان بهبودی یابد.

3. استفاده از محصولات مراقبتی پوست: پس از این عمل پزشک کرم و محصولات مراقبتی به شما پیشنهاد می کند که استفاده از آنها، پوست را ترمیم میکند. برای افزایش سرعت بهبودی و ترمیم پوست خود حتماً از این محصولات استفاده کنید.

4. پرهیز از آفتاب: تا جای ممکن سعی کنید در معرض آفتاب قرار نگیرید، و هنگام خروج از خانه از عینک کلاه استفاده کنید. حتماً تا چند روز بعد از میکرونیدلینگ به طور مداوم از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. این کرم از پوستتان در برابر اشعه های مضر خورشید جلوگیری می کند و فواید زیادی برای پوست دارد.

بهترین کلینیک تخصصی پوست ومو در تهران

خدمات پوست مانند میکرونیدلینگ از اهمیت بالایی برخوردار هستند و باید برای انجام دادن آنها به یک پزشک متخصص مراجعه کنید. فیبوکلینیک با داشتن پرسنل و کادر درمان متخصص، یکی از بهترین کلینیک های تخصصی پوست و مو در تهران است که انواع خدمات درمانی و زیبایی را ارائه می دهد.