مزوتراپی

یکی از بهترین روش ها برای جوانسازی و پاکسازی پوست، مزوتراپی می باشد. این روش، یک روش درمانی است و با استفاده از آن می توان جای جوش، جای آکنه، چین و چروکهای های پوست و…. را درمان کرد. برای آشنایی بیشتر با این روش و مزایای آن در ادامه مطلب همراه ما در فیبوکلینیک باشید

آشنایی با مزوتراپی پوست

همانطور که گفتیم مزوتراپی یکی از بهترین روش های جوانسازی و درمان مشکلات پوست است. در این روش از مواد مغذی، انواع ویتامین، مواد ضد التهابی و…. استفاده می شود. این مواد پوست تزریق می شوند و به لایه های عمیق پوست نفوذ می کنند. با استفاده از مزوتراپی متابولیسم پوست تحریک می شود و میزان کلاژن سازی پوست افزایش پیدا می کند. همچنین این روش برای کاهش و حذف چربی های پوست نیز، استفاده می شود. دوره نقاهت این عمل بسیار کوتاه است و پس از گذشت چند روز می توانید به فعالیت های خود ادامه دهید.

مشاوره کاشت ابروکاربرد مزوتراپی

این روش کاربرد های مختلفی دارد که در ادامه مطلب آنها را به شما، توضیح می دهیم. کاهش چروک های پوست یکی از مهمترین کاربرد های مزوتراپی، کاهش چین و چروکهای پوست است. در این روش چروک های پوست از بین می روند و پوست جوان تر می شود.

لیفت پوست

در این روش پوست کشیده شده، لیفت می شود و در نهایت افتادگی پوست از بین می‌رود.

حذف چربی

جالب است بدانید که این روش می‌توانید چربی ها‌ را به صورت موضعی نابود کند. امروزه برای حذف چربی در معده، باسن، ران، صورت، بازو و….‌ از مزوتراپی استفاده می کنند.

آشنایی با مزوتراپی

آشنایی با مراقبت های مزوتراپی

نکاتی مهمی قبل و بعد از انجام این روش وجود دارد که باید به آنها توجه کنید. با رعایت کردن مراقبت های قبل و بعد از مزوتراپی، می توانید دوره نقاهت خود را کاهش دهید و نتایج بهتری را به دست آورید. همچنین، در صورت بروز هرگونه عوارض جانبی یا سوالات، به پزشک خود مراجعه کنید

مراقبت های قبل ازمزوتراپی

  1. مشاوره با پزشک: اولین قدم قبل از مزوتراپی، مشاوره با پزشک است.قبل از انجام‌ این عمل باید به پزشک مراجعه کنید‌ و پزشک شما باید پوست را با دقت بررسی کند. پس از بررسی پوست، شرایط بدن و سابقه بیماری و دارو های شما بررسی می شود. بررسی این موارد باعث‌ می شود تا پزشک از محلول های مناسب برای صورت شما استفاده کنید و مقدار آنها را تعیین کند.‌ اگر از دارو استفاده می کنید حتماً قبل از عمل به پزشک خود در فیبوکلینیک اطلاع دهید. زیرا مصرف بعضی از داروها در روند درمان مشکلی بوجود آورند.
  2. تست حساسیت: قبل از انجام مزوتراپی، تست حساسیت روی پوستتان انجام می شود‌. این تست برای بررسی واکنش پوست زیباجو به محلول های تزریقی انجام صورت می گیرد. تست حساسیت می تواند موادی هایی که ممکن است برای شما مضر باشند و به آن واکنش دهند را شناسایی کند.
  3. پاکسازی پوست: از انجام مزوتراپی، پوست باید به طور کامل پاک شود. برای پاکسازی پوست قبل از این عمل، از محلول های پاک‌کننده و شوینده های مخصوص پوست شما استفاده می کنند. پاکسازی پوست باعث می شود که محلول های تزریقی با قدرت بیشتری جذب پوست شوند و نتیجه بهتری را دریافت کنید.
  4. جلوگیری از استفاده از داروها و محصولات آرایشی: مصرف هر گونه دارو و استفاده از محصولات آرایشی، پیش از این عمل ممنون است. برخی از داروها و محصولات آرایشی ممکن است با محلول های تزریقی تداخل داشته باشند و عوارض جانبی را افزایش دهند.

مراقبت های مزوتراپی

مراقبت های بعد از مزوتراپی

  1. توجه به های توصیه های پزشک: پس از پایان این عمل، پزشک محصولات خاصی را به شما معرفی می کند. برای مراقبت از پوست خود بعد از این عمل باید از این محصولات استفاده کنید. این محصولات انواع‌ مختلفی دارند و شامل کرم های ترمیم کننده، آنتی اکسیدان ها و محصولات ضد التهاب هستند، که در در بهبودی پوست تاثیر زیادی دارند. هر کدام از محصولات معرفی شده ویژگی خاصی دارند. بنابراین تاثیر متفاوت و ویژه ای روی پوست دارند. باید این محصولات را مطابق با نسخه پزشک در زمان خاصی به صورت مداوم مصرف کنید. استفاده منظم از این محصولات سرعت بهبود شما را افزایش می دهد و دوره نقاهت را کاهش می دهند و همچنین مزایای زیادی برای سلامت پوست دارند.
  2. محافظت در برابر آفتاب: پس از مزوتراپی، پوست شما نسبت به قبل حساس تر می شود، به همین دلیل باید از آفتاب و نور جلوگیری کنید. کرم های ضد یک سد دفاعی در مقابل آفتاب، برای پوست می سازند.‌ پس از این عمل تا اتمام دوره نقاهت، به مدت طولانی در معرض آفتاب و نور مستقیم قرار نگیرید. زیرا می تواند آسیب زیادی به پوستتان وارد کند.
  3. جلوگیری از فعالیت های سنگین: در روزهای اول پس از مزوتراپی، بهتر است از فعالیت های سنگین و ورزش های سنگین دوری کنید.فعالیت بدنی زیاد، ممکن است باعث تحریک شدن پوست و افزایش عوارض جانبی شود.
  4. رعایت توصیه های پزشک: پزشک شما ممکن است توصیه های خاصی درباره مراقبت از پوست و رفتارهایی که باید رعایت کنید، به شما بدهد. این توصیه ها شامل استفاده از محصولات مراقبتی، استفاده از آب گرم برای شستشو صورت و… می شود‌. پس از مزوتراپی به هیچ عنوان با آب گرم و داغ حمام نکنید‌.
  5. پیگیری با پزشک: پس از مزوتراپی، ممکن است نیاز به جلسات تکمیلی و پیگیری با پزشک داشته باشید. این جلسات برای بررسی نتایج انجام می شود و زمان آن توسط پزشک تعیین می گردد..

هزینه مزوتراپی

هزینه و قیمت برای افراد مختلف یکسان نیست و به عوامل مختلفی بستگی دارد. هزینه این درمان به وضعیت پوست شما، تعداد جلسات و مواد به کار رفته بستگی دارد.

مزوتراپی در کلینیک فیبو

همانطور که گفتیم مزوتراپی یکی از بهترین روش ها برای جوانسازی و پاکسازی پوست می باشد. دوره نقاهت این روش نسبت به سایر روش های درمانی و خدمات زیبایی، بسیار کوتاه است. همچنین عوارض جانبی این روش بسیار کم است و پس از چند روز می توانید زندگی عادی خود را ادامه دهید. برای انجام این روش حتماً به پزشکان معتبر و حرفه ای فیبوکلینیک مراجعه‌ کنید، تا بهترین نتیجه را از عمل خود دریافت کنید.