تزریق ژل

فیلرها پر کننده هایی هستند که امروزه کاربرد و طرفداران بسیار زیادی دارند که دارای دو نوع چربی و ژل می باشند. تزریق ژل برای فرم دهی و جوان سازی صورت مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه این مقاله می خواهیم شما را کاربرد و مزایای تزریق ژل آشنا کنیم، بنابراین در ادامه مقاله همراه فیبو کلینیک باشید.

آشنایی بیشتر با تزریق ژل

ژل ها از مواد مختلفی تشکیل شده اند و کاربرد متفاوتی دارند، با تزریق ژل می توان فرم صورت و حجم صورت را تغییر داد‌. هیالورونیک اسید، پلی متیل متاکریلات، اسید پلی ال لاکتیک، هیدروکسیل آپاتیت کلسیم مهم ترین موادی هستند که برای ساخت ژل از آن ها استفاده می شود.
ژل ها توسط شرکت های مختلفی ساخته می‌شوند و انواع مختلفی دارند. همچنین ماندگاری انواع ژل ها متفاوت است. ژل ها از نظر ماندگاری به سه دسته: ژل موقت، ژل نیمه دائم، و ژل دائمی تقسیم می شوند.

ژل موقت

ژل های موقت دارای هیالورونیک اسید، کلاژن و کلسیم هیدروکسید هستند. این ژل ها به مرور زمان جذب می شوند و از بین می روند. از ژل های موقت برای صورت و دست ها استفاده می شود، با تزریق ژل های موقت می توانید حجم دهی و فرم دهی این قسمت ها را انجام دهید.

ژل نیمه دائمی

ژل های نیمه دائمی برای پرکردن خطوط عمیق صورت مانند خط لبخند، خطوط پیشانی و… استفاده می شوند. با تزریق ژل های نیمه دائمی می توانید صورت خود را جوان تر کنید و افتادگی پوست جلوگیری کنید. جالب است بدانید که ژل و فیلر های نیمه دائمی پس از چند هفته باید ترمیم شوند.

ژل دائمی

این محصول توسط شرکت های مختلفی تولید می شوند اما تعداد کمی از آنها دارای استاندارد جهانی هستند و مورد تایید FDA آمریکا می باشند. تجزیه این فیلر ها بسیار ناچیز است و تخلیه آنها نسبت به سایر فیلر ها کمی دشوار است. تخلیه فیلر های دائمی در بعضی موارد با عفونت همراه است و می تواند عوارض جانبی را افزایش دهد. در بعضی افراد تخلیه فیلر علاوه بر عفونت دارای عوارض جانبی است، به همین علت تزریق ژل دائمی به تمام افراد توصیه و پیشنهاد نمی شود.

کاربرد تزریق انواع ژل

کاربرد تزریق انواع ژل

تزریق ژل و فیلر باعث شادابی، فرم دهی و جوانسازی پوست در سنین مختلف می شود. زخم های عمیق و فرورفتگی های پوست را می توان با استفاده از ژل ترمیم کرد و آنها را از بین برد. افراد بالای هجده سال می توانند از فیلر استفاده کنند و تزریق این محصول هیچ محدودیت جنسی ندارد.
بعضی از افراد به مواد فیلر آلرژی دارند. تزریق ژل برای این افراد ممنوع است و باید قبل از تزریق به پزشک مراجعه کنند تا از حساسیت خود مطمئن شوند. جالب است بدانید که با تزریق این محصول می توانید پوست دست و پا خود را جوان تر کنید. امروزه از این محصول برای فرم دهی بینی نیز استفاده می شود، که نسبت به جراحی بینی یا رینوپلاستی بسیار آسان تر می باشد.
برای حجم دهی گونه و لب از فلیتر استفاده می شود. از دیگر کاربرد های ژل می توان به از بین بردن گودی چشم، سیاهی زیر چشم و افتادگی پلک اشاره کرد.

نکات تزریق ژل

شما هنگام تزریق ژل باید به چند نکته توجه کنید:

  1. مهارت پزشک تزریق کننده
  2. کیفیت و برند فیلر (ژل) مصرفی
  3. اصول زیبایی شناسی و حفظ حالت طبیعی چهره

مراحل تزریق ژل

مراحل تزریق ژل

جالب است بدانید که هر سال حدود میلیون ها نفر برای تزریق فیلر و ژل در سراسر دنیا، اقدام می کنند. تزریق ژل پس از تزریق بوتاکس محبوب ترین روش برای جوانسازی پوست است. تزریق فیلر در مراحل مختلفی انجام می شود، که در ادامه مطلب می خواهیم شما را با این مراحل و نحوه تزریق فیلر آشنا کنیم.

مشاوره تزریق ژل

مشاوره و ویزیت در مرحله اول برای تزریق فیلر باید به یک پزشک یا کلینیک حرفه ای مراجعه کنید. در این مرحله پزشک یا متخصص وضعیت پوست و رنگ پوست شما را بررسی می کند تا مکان مورد نیاز برای تزریق را انتخاب کند.

آماده سازی

در این مرحله قسمت مورد نیاز برای تزریق فیلر، با استفاده از پنبه و مواد خاص ضد عفونی می شود. پس از تمیز شدن قسمت مورد نظر، آن را با استفاده از داروهای خاص بی حس می کنند و در نهایت بی حسی موضعی برای تزریق انجام می شود.

تزریق‌ فیلر و ژل

پس از بی حس شدن قسمت مورد نظر،‌ ژل را تزریق می کنند. تزریق این مواد تنها در چند ثانیه انجام می شود و پس از آن پزشک آن ناحیه را ماساژ می دهد. با استفاده از ماساژ، ژل فرم دلخواه را می گیرد و در صورتی که پس از ماساژ نیاز به ژل بود، مجدداً ژل تزریق‌ می شود. حداکثر زمان برای تزریق فیلر یک ساعت است.

مراقبت های قبل و بعد از تزریق ژل

مراقبت های قبل و بعد از تزریق ژل

برای نتیجه گیری بهتر از تزریق ژل و افزایش ماندگاری آن باید مراقبت های لازم را انجام دهید. مراقبت های لازم برای قبل و بعد از تزریق فیلر شامل موارد زیر است که باید آنها را رعایت کنید‌.

مراقبت های قبل از ترزیق

در صورتی که دارو مصرف می کنید حتماً قبل از عمل آن را پزشک خود در میان بگذارید. زیرا بعضی از داروها می توانند نتیجه این عمل را مختل کنند. به طور مثال مصرف داروهایی مانند: آسپرین، ایبوپروفن و….‌ از یک هفته قبل از ترزیق فیلر، ممنوع می باشد. همچنین خوردن ماهی و ویتامین E از یک هفته قبل از تزریق فیلر، ممنوع است. خوردن سیر و سیب قبل از تزریق ممنوع است. زیرا می تواند خون را رقیق تر کند و میزان خونریزی را افزایش دهد. قبل از تزریق پیشنهاد میکنیم یک‌ میان وعده سالم و مفید میل کنید و اصلا آرایش نکنید.

مراقب های بعد از تزریق

بعد از تزریق‌ ناحیه ای که در آن ژل تزریق شد، دچار تورم و التهاب می شود‌. به همین دلیل برای جلوگیری از کبودی، ورم، خونریزی نباید از سونا، نور خورشید، دوش آب و… استفاده کنید. استعمال دخانیات و نوشیدن، نوشیدنی های الکی تا یک روز پس از تزریق ممنوع است. از لوازم آرایشی بعد از تزریق خودداری کنید. حتماً از کمپرس یخ برای کاهش ورم و التهاب استفاده کنید.

تزریق ژل در کلینیک فیبو

همانطور که گفتیم، تزریق ژل یکی از پر طرفدارترین روش ها برای جوانسازی و فرم دهی پوست می باشد. برای انجام این عمل پیشنهاد می کنیم حتماً به متخصص فیبوکلینیک مراجعه کنید تا از نتیجه تزریق خود، راضی باشید. در مرکز زیبایی، کاشت مو و لیزر فیبو، پزشکان با تجربه و مجرب با استفاده از بهترین برند های مورد تایید وزارت بهداشت این تزریقات را انجام خواهند داد. خیالتان راحت! چرا که قبل از هرگونه تزریق چهره ی شما توسط دکتر منصوری بر اساس استاندارد فیبوناچی آنالیز خواهد شد.