تزریق چربی

با افزایش سن درصد چربی بدن کاهش پیدا می کند و فت پد های صورت تحلیل می روند که برای از بین بردن این مشکل می توان چربی به زیر پوست تزریق کرد. تزریق چربی مزایا و کاربرد های بسیار زیادی دارد، که در این مقاله به آن می پردازیم.

نکات مهم تزریق چربی

امروزه یکی از بهترین روش ها برای جوانسازی پوست، تزریق چربی می باشد. با تزریق کردن چربی به نقاطی که چربی خود را از دست داده اند، می توان چین و چروک ها را از بین برد.‌عمل زیبایی تزریق چربی امروزه بسیار رایج است با استفاده از آن می توان فرورفتگی های گونه، حفره های موجود در پوست، فرم لب ها و…. را ترمیم و اصلاح کرد.
برای انجام عمل تزریق چربی ابتدا پزشک بافت چربی را از قسمت مورد نظر با استفاده از تجهیزات خاصی خارج می کند‌. برای تزریق بافت های خارج شده، عملیات مختلفی رو آن انجام می دهند و سپس چربی را زیر پوست و نقاط مورد نیاز تزریق می کنند. اتولوگ یکی از روش های پیوند بافت چربی است.
در روش اتولوگ برای تزریق چربی از بافت های چربی همان شخص استفاده می کنند. چندین سال است که از روش اتولوگ برای برای جوانسازی، از بین بردن نقص های صورت، ترمیم زخم های دست و صورت و……. استفاده می کنند. جالب است بدانید که پیوند چربی باعث تحریک رشد فولیکول های مو نیز می شود.
از نظر متخصصین زیبایی فیبوکلینیک تزریق چربی یکی از بهترین روش های برای جوانسازی پوست می باشد.‌ با تزریق این بافت در نهایت پوست یکدست و صاف می شود، چین و چروکهای ناشی از کاهش چربی از بین می روند.

مشاوره کاشت ابرو

کاربرد های تزریق چربی

از مهمترین کاربرد های تزریق چربی از بین بردن ناهمواری های بدن است. با استفاده از چربی می توانیم نقاطی از بدن که حجم کمتری دارند و لاغر تر هستند را پر کنیم. امروزه برای حجم سازی لب، گونه، باسن، چانه و… از چربی استفاده می شود.

حجم سازی با چربی

حجم سازی با چربی یکی از خدمات زیبایی است که طرفدارن زیادی دارد، برای افزایش حجم سینه و جوانسازی آن می توان از این روش استفاده کرد‌. با افزایش سن چربی های دست از بین می روند و پوست دست شل می شود، با تزریق چربی به لایه های زیرین پوست دست می توانیم چروک های آن را از بیین ببریم. این روش باعث جبران چربی های از دست رفته در پوست می شوند و دست را جوان تر می کند‌.

ترمیم زخم ها

بعضی از زخم ها حتی پس از چندین سال اثراتشان باقی می ماند. این زخم ها عمیق هستند و به همین علت جای آن ها به راحتی از بین نمی رود‌. یکی از بهترین روش‌ها برای درمان جای زخم، انتقال چربی است.‌ با انتقال چربی به زخم های عمیق پوست بافت های از بین رفته جبران می شوند و حفره های پوستی از بین می روند.

لیفت صورت

لیفت صورت یکی دیگر از کاربرد های انتقال چربی می باشد.‌با افزایش سن پوست دچار افتادگی می شود که با انتقال چربی می توان، صورت را لیفت کرد و به آن حجم داد.

لیفت صورت با تزریق چربی

مراقبت های قبل و بعد از تزریق چربی

برای نتیجه گیری بهتر از تزریق و پیوند چربی، باید مراقبت های لازم قبل و بعد از این عمل را انجام دهید. توجه به این نکات باعث می شود تا دوره نقاهت شما کاهش یابد و سرعت بهبودی شما افزایش پیدا کند. مراقبت های قبل و‌ بعد انتقال چربی، شامل موارد زیر است.

مراقبت های قبل از عمل

قبل از عمل حتماً باید به یک پزشک متخصص مراجعه کنید تا با استفاده آزمایش و بررسی وضعیت شما، درصد چربی بدنتان را تشخیص دهد. برای تزریق این بافت، بی حسی موضعی انجام می شود، بنابراین احساس درد هنگام انجام این عمل حس نمی شود. یکی از مهمترین مراقبت های قبل از تزریق چربی، تمیز بودن پوست است.
حتماً شب قبل از عمل حمام کنید و پوست صورت و بدن خود را به خوبی با استفاده از مواد شوینده بشویید تا چربی های روی پوست از بین برود. اگر بیماری دیابت، فشار خون یا حساسیت و بیماری خاصی دارید حتماً آن را با پزشک خود در میان بگذارید.
اگر داروهایی مانند آسپرین، هپارین، داروهای ضد التهاب و داروهای خاصی استفاده می کنید حتماً آن به پزشک خود اطلاع دهید. زیرا مصرف بعضی از داروها می تواند در عمل اختلال ایجاد کند. افرادی که باردار هستند یا در دوران شیردهی هستند، حتماً باید قبل از انجام عمل با پزشک خود مشورت کنند. دقت داشته باشید که حتماً ناشتا به اتاق عمل مراجعه کنید.

مراقبت های تزریق چربیمراقبت های پس از عمل

مراقبت های پس از عمل بسیار آسان است و حتماً پزشک شما نکات مهم را در این مرحله به شما توضیح می دهد. پس از تزریق چربی و از بین رفتن داروی بی حسی، درد و التهاب را در پوست خود حس میکنید. برای کاهش التهاب و درد باید از کمپرس یخ استفاده کنید.
برای استفاده از کمپرس های یخ، هیچ وقت آنها را به صورت مستقیم روی پوست و محل تزریق شده قرار ندهید. ابتدا با یک حوله تمیز یا دستمال کمپرس یخ بپوشانید و سپس آن را روی نقاط مورد نظر قرار دهید. حتماً پس از انجام عمل استراحت کنید، استراحت کردن باعث می شود تا سرعت روند بهبودی شما افزایش پیدا کند.
پس از تزریق تا چند روز فعالیت های بدنی سنگین انجام ندهید و تا جایی که امکان دارد فعالیت بدنی خود را به حداقل برسانید. ورزش های سنگین نکنید و به صورت مرتب پوست خود را طبق دستورات پزشک، تمیز کنید تا از ایجاد عفونت‌ جلوگیری شود‌. استحمام و دوش گرفتن تا دو روز پس از تزریق چربی ممنوع است.

تزریق چربی در فیبو کلینیک

همانطور که گفتیم تزریق چربی یکی از بهترین روش ها برای جوانسازی پوست و افزایش حجم می باشد. کلینیک فیبو یکی از بهترین مراکز تزریق چربی در ایران می باشد که با در اختیار داشتن بروز ترین تجهیزات و متخصصین مجرب، تجربه فوق العاده ای را برای شما به همراه می آورد. برای انجام این عمل حتما با مشاوران ماهر فیبوکلینیک مشورت کنید و از کیفیت و نتیجه شگفت زده گردید.