بوتاکس صورت

با افزایش سن تعداد کلاژن های پوست کاهش پیدا می کند و به مرور زمان پوست دچار افتادگی، چین و چروک می شود. یکی از روش هایی که با استفاده از آن می توان چروکهای پوست صورت را از بین برد بوتاکس صورت است که در ادامه مطلب شما را با مزایا و کاربرد های این روش آشنا خواهیم کرد.

بوتاکس صورت چیست؟

جالب است بدانید که بوتاکس نوعی پروتئین است که از سم، باکتری های خاصی تولید می شوند. این سم باعث فلج شدن عضلات می شود و از انقباض و چروک شدن آنها جلوگیری می کند. این مواد علاوه بر افزایش زیبایی باعث درمان بیماری های خاصی می شود که پزشکان از آن استفاده می کنند.
بوتاکس صورت برای جوانسازی صورت زنان و مردان استفاده می شود و برای تزریق بوتاکس پیشنهاد میکنیم به پزشک متخصص مراجعه کنید. برای از بین بردن چروکهای پیشانی، چشم، ابرو، لب، خط فک، گردن و چانه می توان از بوتاکس صورت استفاده کرد‌.

آشنایی با کاربرد های بوتاکس صورت

همانطور که گفتیم این محصول کاربرد های متفاوتی دارد به همین دلیل فروش بالایی در بین محصولات زیبایی دارد. به طور کاربرد های بوتاکس صورت شامل موارد زیر است.

از بین بردن چروک های صورت: مهمترین و اصلی ترین کاربرد این محصول درمان چروک های صورت است. با تزریق بوتاکس صورت می توان چروکهای پیشانی، خط اخم بین ابروها، چروک بینی و دور چشم را درمان کرد.

یکی از روش‌هایی که می توان افتادگی پوست را درمان کرد، تزریق بوتاکس صورت است. با تزریق این محصول می توان به صورت حجم داد و از افتادگی پوست جلوگیری کرد. افرادی که صورت کشیده و لاغر دارن می‌توانند با استفاده از این محصول به صورت خود حجم دهند.

جلوگیری از تعریق: بوتاکس صورت تنها یک روش زیبایی نیست بلکه برای درمان برخی از مشکلات پوستی، مانند تعریق استفاده می شود. در صورت غده هایی که وجود دارند که باعث تعریق می شوند، برخی افراد بیش از حد معمول عرق می کنند که باعث‌ آزار آنها می شود. با تزریق بوتاکس می توانید فعالیت این غده ها را کاهش دهید.

چه افرادی می توانند بوتاکس صورت را تزریق کنند؟

این محصول برای تمام افراد مناسب است و آقایان و بانوان می توانند از آن استفاده کنند.‌ همانطور که گفتیم بیشترین کاربرد این محصول برای درمان چروکهای صورت است به همین دلیل توصیه می کنیم پس از هجده سالگی، برای تزریق بوتاکس اقدام کنید.
بانوانی که در دوره ی بارداری‌ یا شیردهی هستند نباید بوتاکس تزریق کنند. این محصول می تواند از طریق بدن مادر به کودک وارد شود و عوارض جبران‌ناپذیری داشته باشد. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم از تزریق بوتاکس در دوره بارداری و شیردهی جلوگیری کنید.

بوتاکس چگونه تزریق می شود؟

تزریق بوتاکس بسیار آسان است و در مدت زمان کمی توسط پزشک متخصص روی صورت انجام می شود. برای تزریق بوتاکس ابتدا صورت شما توسط مواد خاصی ضدعفونی و استریل می شود. بعد از این مرحله پزشک با استفاده از یک سرنگ بوتاکس را به نقاط مورد نظر روی صورت تزریق می کند. تزریق بوتاکس صورت در یک جلسه انجام می شود و پس از دو تا سه روز، این محصول روی صورت تاثیر می گذارد. نتیجه بوتاکس پس از دو تا سه هفته، بعد از تزریق نمایان می شود و چروکهای پوست به طور کامل از بین می روند.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس صورت

بعد از تزریق بوتاکس باید مراقبت های لازم را انجام دهید تا بهترین نتیجه را دریافت کنید.‌ مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس شامل موارد زیر است:

  • مراقبت در برابر نور خورشید: بعد از تزریق بوتاکس پوست شما کمی حساس می شود به همین دلیل پیشنهاد می کنیم تا چندین ساعت پس از تزریق، در معرض مستقیم نور خورشید قرار نگیرید. هنگام خروج از منزل حتماً از کرم‌های ضدآفتاب استفاده کنید و از محیط‌های گرم دوری کنید.
  • پرهیز از ورزش های سنگین: برای گرفتن بهترین نتیجه از بوتاکس، تا چندین روز از انجام فعالیت های سنگین و ورزش های سنگین دوری کنید. هنگام انجام فعالیت های سنگین عضلات صورت شما نیز درگیر می شوند و می تواند نتیجه تزریق بوتاکس را تغییر دهد. به جای ورزش های سنگین، ورزش های سبک و پیاده روی انجام دهید و از پوست خود مراقبت کنید.
  • کمپرس یخ: بعد از تزریق بوتاکس صورت، پوست دچار تورم و قرمزی می شود که برای درمان آن می توانید از کمپرس آب یخ استفاده کنید. تا یک روز بعد از تزریق به هیچ عنوان سر خود را خم نکنید و به نقاط تزریق شده، فشار وارد نکنید.
  • مشورت با پزشک: تا یک روز بعد از تزریق از رفتن به استخر، سونا و مکان های مرطوب خودداری کنید.اگر داروی خاصی مصرف می کنید آن را به پزشک خود اطلاع دهید و با توجه به نسخه آن دارو مصرف کنید.

بهترین کلینیک تزریق بوتاکس

برای تزریق بوتاکس و گرفتن بهترین نتیجه از آن، باید به یک کلینیک معتبر مراجعه کنید. فیبو کلینیک یکی از بهترین کلینیک های خدمات زیبایی در تهران است که از پزشکان و کادر متخصص تشکیل شده و خدمات زیبایی شامل تزریق بوتاکس پیشانی، صورت، کاشت مو، مزوتراپی و بسیاری دیگر از خدمات زیبایی را ارائه میدهد. برای تماس با این کلینیک و مشاهده نمونه کارهای آن می توانید به سایت فیبو کلینیک مراجعه کنید.

لطفا صبر کنید

فرم ساز آسان